Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

kubrtsamorost

Brdy 16.-18.3.2013

148 fotek 1 video březen 2013 740 zobrazení 10 komentářů
Brdy 16.-18.3.2013
Byl jsem na vážkách. Několik možností jak naložit s víkendem a žádnej parťák. Nejrači bych jel na Brdy. Rozeslal jsem zvadlo a čekal. Nikdo ale nemohl jet. Až nakonec, když už jsem byl skoro rozhodnut, že pojedu do Pusté Rybné na bál Falešné karty, mi napsal Prcek z Hradčan u Tišnova, že pojede.
A tak se stalo, že jsem v sobotu vyrazil na Brdy s Prckem, výborným parťákem a kamarádem do nepohody. Ráno jsem vstal brzy. Zašel jsem ještě na Šikmou plochu nakrmit ptactvo a provětrat Nelinku. Bylo nádherné azůro a hned jsem si vzpomněl na kamaráda Azůra. Na nádraží jsem opustil svůj Rudý šíp nasedše do vlaku jež supěl směrem na Českou Třebovou. Tam jsem přisedl k Prckovi do rychlíku, a dál už jsme jeli spolu. Ve vlaku bylo veselo. Prcek bavil celé kupé a do teho hrál na kytáru a zpíval nádherné trampské písničky, při jejichž poslechu nejedno srdce zaplesalo. V Praze jsme nasedli na vlak do Jinců a pak šli do Čenkova. To byl náš dnešní cíl cesty. Konal se tam totiž vyhlášený kántrybál, který až do loňského roku pořádala osada S. D. T. Kámen a Triglav. Letos poprvé převzal štafetu Walda s kamarády a myslím, že se tohoto úkolu zhostil dobře a že příští rok to bude dokonalé. Pro mě je důležité, že jsem navázal několik kontaktů a že tam byli mí milí kamarádi. Myška, Lišák, Muf a Švadlenka a Jack. Samozřejmě spoustu dalších a kdyby jsem je měl všechny vyjmenovat, bylo by toho na dvě strany. Spali jsme v přísálí. Prcek si zalezl pod stůl a já hned vedle něho.
Ráno jsme se rozloučili a vyrazili na Slonovec. Tam kamarád Rysák založil trampské pietní místo. Vzali jsme to přes Rysárnu. Teda, co z ní zbylo. Nějaký dobrák, lidská hyena, ji vypálil. Zůstala krbová stěna, ohniště s lavečkami a přístřešek na dřevo. Škoda, bývalo tu dobře. No ještě bude, ale nebude to už ono.
Tam, těsně pod vrcholem se nachází ono místo. Kamarádi, co odešli na věčný vandr, tu mají placky, které tu umístili jejich nejbližší kamarádi. A tak jsme se poklonili jejich památce a v duchu byli s nimi u jejich Velkého ohně. I my si jednou přisedneme.
Přešli jsme údolím na Hřebeny a navštívili kemp Drsno, který patří osadě „Brdský Krávové“. Zde jsme skromně pojedli a uctili památku osadníků. Ze čtyř už zbyl jen jeden. Je to stará osada.
A tak jsme se toulali těmi Brdy, až jsme došli na Studený vrch. Bylo tam studeno a tak jsme šli dál. Přenocovali jsme na boudě „Čoud“. Nanosili jsme dřevo a zatopili si v krbu. Ohromný luxus. Oheň praskal a hřál a Prcek hrál. A byla to romantika, až jsme z té nádhery usnuli spánkem spravedlivých.
Ráno bylo lehce mlhavé a chladné. Zanechal jsem na boudě vlaječky a šli jsme dál, kochajíc se předjarní přírodou a bylo nám dobře na tom světě.
Cestou jsme se stavili na Krkavčím údolí a pak už si to mašírovali do Hostomic na vlak. Začaly poletovat vločky sněhu. V Praze jsme se rozloučili a jeli každej svou cestou. Prcek do Hradčan u Tišnova přes Havlbrod, a já do Moravské Třebové přes Pardubice. Za sebou jsme nechali nádherný víkend a když jsem si uvědomil, že jsem málem nejel, polil mě studený pot. Vracel jsem se domů šťastnej, pln energie.
Cestou chumelilo a byla hotová kalamita. V České na nádraží vypadl proud a vlaky měly zpoždění. Byla vichřice a než jsem dojel do Moravské Třebové tak napadlo 15 cm sněhu. Málem jsem nenašel Rudý šíp na nádraží. Kolem 23. hodiny v pondělí jsem byl doma jako na koňu.
Tak ahoj někdy, někde.
reklama
Reklama
Co si představujeme dnes pod pojmem láska? Oceňovaná e-kniha Dáma s veverkou.
Stáhnout e-knihu ZDARMA

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron