Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

kubrtsamorost

Mirila-Vidjakov kuk-jeskyně-Velká paklenica

124 fotek 25.7.2012 139 zobrazení 5 komentářů
Mirila – Tomiči – Vidjakov kuk – jeskyně – Velká paklenica.
Vyšel jsem po deváté hned druhý den po návratu z Malé paklenice s Hraběnkou. Potřeboval jsem se trochu rozchodit. Mirila – to je pohřebiště námořníků. Když se některý nevrátil z plavby tak mu postavili pomníček. Je jich tam dosti a určitě nejsou všechny.
Ze Stari Gradu se jde nahoru na jakési parkoviště pěkně. Potom začíná vlastní kamenitá stezka. Jen trasa vyznačená v kamení. Potkal jsem pár bláznů v žabkách. Nedošli.
Podařilo se mi vyfotit cikádu, a když jsem došel nahoru tak mě přivítalo stádo koní. Asi je tu nechali po natáčení Vinnetoua.
Z pohřebiště jsem pokračoval k horské vsi Tomiči. Je vidět, že zde ještě pár lidí hospodaří a dokonce jsem někoho zahlédl. Jinak to tu vypadá pustě. Prošel jsem vsí a postupoval do sedla. Zdá se to kousek, ale jak jeden vystoupí výš tak se objeví další skály a další sedlo před tím sedlem co k němu jdu. Skály a křoviska. Narazil jsem na zmiji. Už dlouho jsem si přál ji vyfotit, ale jsou plaché a citlivé na vibrace. Zmizí dřív, než je jeden spatří. Tahle byla na haluzi a odpočívala. Byla krotká a bez zájmu. S velkým respektem jsem si ji vyfotil a šel dál. Předevčírem odvezli jednoho do špitálu právě s kousnutím zmije. Je jich tu všude hodně, ale jak říkám, není jednoduché je spatřit.
Ve 14:00 jsem konečně nahoře, kde jsem chtěl být. Pod Vidjakov Kuk. Nádherná panorámara. Fotím a jdu dál směrem k Manita peč – jeskyni, která stojí za to. Já se do ní nechystám, neb jsem tam byl a vím, že už je od 13:00 zavřená.
Prošel jsem skalnaté údolí o obrovském průměru a vylezl na skálu naproti. Tam se mi objevil úchvatný rozhled. Ještě lepší jako z Vidjakov kuk. Je 15:44. 16:52 jsem u jeskyně.
V 18:00 jsem dorazil dolů do Velké paklenice pod Anica kuk. Po sedmé jsem se už koupal v moři, relaxoval, koukal na skály a na západ slunce. Nádhera.
reklama
Reklama
Co si představujeme dnes pod pojmem láska? Oceňovaná e-kniha Dáma s veverkou.
Stáhnout e-knihu ZDARMA

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron