Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

kubrtsamorost

Oheň Drsnejch dědků 23.-26.10. 2014

150 fotek červenec až říjen 2014 470 zobrazení 1 komentář
Rok se sešel s rokem a přiblížilo se datum konání ohně Drsnejch dědků.
Dojel jsem na osadu ve čtvrtek večer. Byl tam už Lišejník a Skokan s Hedvou. Tož jsme poseděli a šli spát.
V pátek se začali sjíždět Kamarádi. Vařila se potlachová polévka a chystalo se a večer bylo hraní v Moto-azyl klubu na chudobě, což je náš spřízněný podnik. Tento je velmi útulný s milou a kamarádskou obsluhou. Vše bylo super nachystáno. V podstatě tam byly kančí hody. Se zelím, guláš a svíčková. Chudák Starej Kaňour,ten by nám dal. V hospůdce bylo veselo a útulno a těsno a bylo nás tam asi 70. Ale my jsme se mačkali rádi. Ha.
Ani na Březince se nezahálelo a ti, co se vrátili z podniku, mohli pokračovat u ohně u Zásypu o který se staral Skokan. Hrálo se a zpívalo do rána.
Sobota proběhla v duchu vítání se a tlachání a konečných příprav a taky se soutěžilo. Čechy se přetahovaly s Moravou na laně. Letos vyhrála Morava. Loni to bylo obráceně neboť Morava uklouzla na českém hovně. Na louce se totiž pásávají kravičky. Taky se házelo nožem a sekáčkem na maso. Dá se říct, že kdo chtěl, ten se nenudil.
V 19:00 vzplanul Oheň Drsnejch dědků. Zazněla Vlajka, Na osadu přišla dívka a Parta drsnejch dědků. Byly vylášeny výsledky soutěží a hrálo a zpívalo se dokola vohně. Lišák nám topil a vůbec ho nezajímalo, že co spálí si musí, jako každý rok, zaplatit.
Zástupce Lišejník sdělil přítomným Kamarádům, jak to bude s osadou do budoucna. Protože šerif Mevěd odešel na Poslední vandr, rozhodli jsme se podle jeho přání, které nám sdělil na jaře, ale které jsme mu rozmluvili. Chtěl ukončit činnost osady a být členem T.O. Sen, jež by pokračovala v činnosti. To vše kvůli nezájmu a nekázni a vůbec nečinnosti většiny členů osady, dá – li se to tak slušně říci. A tak tedy Osada Drsnejch dědků nezaniká. V klidu dožije tak jak je. Poslední přijatý Čestný člen je Kamarád Včelař,neb mu to Medvěd slíbil, ale nestihlo se to. Včelař je příkladný! osadník a jsem velmi rád, že je mezi námi. T.O. Sen bude pořádat svoje ohně a Vzpomínkové ohně Drsnejch dědků ve stejném, stávajícím termínu.
T.O. Sen – založena 1982
- šerif Totem Lišejník, člen – Kubrt Samorost, Další členové nejezdí.
Zájemci o členství, kteří budou přijati na ohni v létě 2015 – Vichřice s Mirou, Chose s Liškou, Buri.
Dle zájmu budoucích členů to vypadá, že to bude fungovat.
A tak jme se bavili a hráli a zpívali. Někteří vytrvalci vydrželi do rána. V neděli nastal čas loučení a návratu domů. Bylo nám spolu dobře. …No to se ví, zase se sejdem,…. .
Poklidila se osada a jelo se dom.
Moc děkujeme všem Kamarádům, že vážili dlouhé cesty a přijeli.
Tak ahoj zase někdy, někde.
Reklama
Audiokniha zdarma:
Muži, kteří nenávidí ženy
Získejte knihu ZDARMA
reklama
Reklama
Audiokniha zdarma:
Muži, kteří nenávidí ženy
Získejte knihu ZDARMA

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron