Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

kubrtsamorost 

Oheň Drsnejch dědků 24.-28.10.2013

173 fotek říjen 2013 - zobrazení 11 komentářů
Ač se to zdá neuvěřitelné, je tu podzim a to je ta správná doba pro Oheň Drsnejch dědků.
Po víkendech jsme se my – Medvěd, Lišejník a Kubrt – pečlivě připravovali. Jezdili jsme na Březinku a chystali dřevo a vše, co bylo třeba. Ač je nás v osadě dostatek, zamrzelo mě, že kromě Hrošíka a Ředitelky si osadníci neudělali čas.
Ohně se zúčastnili osadníci Medvěd, Lišejník, Kubrt, Melounek, Matt, Komár.
A tak jsem se ve čtvrtek stavil u Medvěda pro instrukce a jel na flek. Myslel jsem, že tam budu sám se starým Kaňourem, ale už tam byli Skokan se Skokankou a Henk. To mě velmi potěšilo a tak jsme poseděli u kuchyňáku a bylo nám dobře. Henk nám hrál staré, krásné písničky dlouho do noci. Březinka byla teplá a tichá. Bylo opravdu teplo a nezavál ani vánek. Nakonec pěkné počasí vydrželo až do Pondělka a to je paráda. Vždyť loni napadlo deset centimetrů sněhu a byla vánice.
Během pátku se začali sjíždět kamarádi, uvařila se polívka z žeber a dršťková a konaly se poslední přípravy. Příjíždějící přidali ruku k dílu a tak vše šlo jako na drátkách. Páteční večer jsme se sešli v místním Klubu na Chudobě. Je to stylový klub a majitel Pepa nám poskytl útočiště. A tak se hrálo a zpívalo velmi dlouho. A hrálo se i na Březince a taky velmi dlouho.
V sobotu se doladilo, co bylo třeba, kamarádi taky pracovali a odpoledne začali soutěže. Házelo se podkovou a nožem, přetahovalo lanem, střílelo prakem. Lano se tahalo Morava proti Čechám. Oba týmy byly velmi vyrovnané. Nakonec Češi přetáhli Moravu jen proto, že Moraváci uklózli na Českym kravincu. Těch tu bylo dost, neb je tu pastvina.
A tak bylo veselo, dojeli poslední kamarádi a v sedm hodin byl zapálen Oheň Drsnejch dědků. Hrálo se zpívalo, tlachalo. Tak jako na každém ohni a bylo nám fajn. Hrála kapela Půlka, Věrní kamarádi, Bůča a Milánek, Kačeři, Nafťák, Henk, Meky z Monsunu a mnozí další. Kamarádka Stáni nám taky pěkně zahrála a mimo to nám věnovala tři dary. První dar byl živý Vrchlabský Dan v pytli na mrtvoly. Taková trampská zombii s flaškou rumu na prsou. To bylo překvapení, neb nás ani nenapadlo, že by Dan přijel. Když jsem ten pytel rozepínal, čekal jsem mnohé, ale todle teda neééé. A bylo to velmi milé strašení Drsnejch dědků. Druhý dárek byl plakát, který oznamuje, že jsou hledaní drsní desperádi a to živí nebo mrtví. No a třetí dárek byla velmi pěkná vtipná písnička o Drsnejch dědcích a Drsná dědcích, kterou nám Stáni zazpívala. Takže Ti, Stáni, moc děkujeme za Tvoje dary. Dík patří i ostatním kamarádům za jejich dary a za to, že přijeli.
A tak se tlachalo a zpívalo do ranních hodin. To vydrželi jen ti nejvytrvalejší.
Jak už to bývá, nedělní dopoledne je ve znamení loučení. A tak se všichni pomalu vytráceli, až nás zbyla jen hrstka. Pomalu jsme uklidili a zazimovali kemp a užili si poslední večer prodlouženého víkendu. V pondělí odjel i Guláš s Nafťákem a potom i já a zůstal tu jen Lišejník se starým Kaňourem.
Sešlo se kolem stovky kamarádů z celé republiky. Všem děkujem, že přijeli.
Ahoj někdy někde.
reklama

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron